• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Walne Zebranie Członków PFTA - relacja

10 grudnia 2011 w nad jeziorem Dzierżno k/Gliwic w Ośrodku „Energetyk” odbyło się Walne Zebranie Członków PFTA, a przy okazji zebrania zostały wcześniej rozegrane nocne zawody HFT (relacja z zawodów).

Po oficjalnym przywitaniu członków PFTA w liczbie około 24 osób rozpoczęło się zebranie, najpierw w pierwszym terminie, a potem z uwagi na brak kworum w drugim terminie.

Tutaj od razu napiszę, że dziwi mnie brak weryfikacji osób będących na zebraniu, nie twierdzę że ktoś się tam wkradł z poza PFTA ale nie wyglądało to tak jak powinno pomimo, że była to zaledwie garstka członków całego PFTA. Co za problem było poprosić Marcela o aktualną listę osób z opłaconą składką, wydrukować i weryfikować prośbą o podpis podczas wejścia na salę.

Przewodniczącym zebrania został wybrany Andrzej Skiba (Andreas), do komisji skrutacyjnej wybrani zostali: Stefan Dygdałowicz (Steaven) i Rafał Rozner (Riti)

Rozpoczęło się czytanie statutu z akcentami na proponowane zmiany.

Pierwsza omawiana sprawa to zmiana siedziby PFTA, która umożliwia łatwiejsza rejestrację, współpracę Urzędem Miasta jeżeli jest w pobliżu miejsca zamieszkania prezesa (sprawa raczej oczywista) adres siedziby PFTA pokrywa sie z siedzibą firmy prezesa.

Kolejna sprawa związana ze zmianą statutu to zapis o prowadzeniu działalności gospodarczej przez PFTA co wiąże sie z prowadzeniem pełnej księgowości. Prezes oznajmił, że księgowość będzie prowadzić jego żona za tzw "symboliczną złotówkę". Emocję i dyskusję wzbudziła informacja podana przez osobę z zarządu (uświadomienie nas) żebyśmy pamiętali, że taki stan rzeczy będzie w trakcie prezesowania Leszka, ale nie wiadomo jak będzie jeżeli przyjdzie inny prezes, wtedy zostanie nam konieczność opłacania pewnie innej księgowej w zwykłej rynkowej stawce. Z prowadzeniem działalności gospodarczej wiąże się też inna kwestia a mianowicie rozliczanie finansowe z PFTA z zorganizowania zawodów Pucharu PFTA. Wyjaśnienia prezesa jak miało by to wyglądać: Grupa która organizuje zawody Pucharu PFTA wcześniej wysyła preliminarz kosztów zawodów do zatwierdzenia przez PFTA, po zatwierdzeniu preliminarzu organizuje zawody. Wszystkie koszta przedstawia fakturami wystawionymi na PFTA ( już będzie taka możliwość) i wszystkie zyski z zawodów przekazuje do PFTA. Jeżeli bilans jest na minus i organizator poniósł straty to PFTA pokrywa tą kwotę. Jeżeli natomiast zawody przyniosą zysk to ta kwota będzie mogła wrócić do regionu, też prawdopodobnie na podstawie faktur. Tylko pozostaje kwestia do jakiego „regionu” jeżeli nie ma oficjalnego zapisu w statucie dotyczącego regionów.

W tej kwestii jest bardzo dużo niewiadomych a sezon rozpoczyna się za kilka miesięcy, na pewno wiele wody upłynie, aż wszystkie kwestie w tej sprawie zostaną wyjaśnione. Ale pozostawiam to na linii organizator - zarząd

Kolejna zmiana to umożliwienie osobom małoletnim nabycia członkostwa w PFTA, ale z pewnymi ograniczeniami (na zasadach identycznych jak w LOK)

Zostały też ustalone ostateczne terminy wpłaty składki na 30 kwietnia( pierwsza rata) i 31 lipca (druga rata)

Pojawiła sie propozycja wpisania w statut możliwość tworzenia oddziałów regionalnych lecz zarząd po zapoznaniu się z propozycją Witolda Bojanowskiego (witboj) oznajmiła, że: „nie w tym roku”

Wszystkie zmiany w statucie zostały zatwierdzone poprzez głosowanie i jednomyślnie przyjęte.

Drugim punktem Walnego Zebrania była zmiana wysokości składek członkowskich, czyli najbardziej elektryzujący temat zebrania. Część członków pojechała na zebranie po to, aby podczas tej części w trakcie głosowania podnieść rękę, ale część chciała podczas tego Walnego Zebrania dowiedzieć się więcej na temat planów związanych z podniesieniem składki. Na co będą przeznaczone te fundusze, jak zagospodarowane. Czy w ogóle Zarząd ma jakiś pomysł na zagospodarowanie wpływów z większych składek. Tutaj niestety Zarząd kompletnie sie nie przygotował do tej części, rozbieżność co do aktualnego stanu konta PFTA, liczby członków z opłaconą składką na 2011 rok i kompletnym brakiem pomysłów na co zostaną przeznaczone te fundusze. Po zdecydowanym nacisku na Zarząd z prośbą o konkrety usłyszeliśmy wreszcie, że wszystko zależy od zebranej kwoty. Można przypuszczać, że Prezes nawet wycofał sie z proponowanego przez siebie wcześniej pomysłu zakupu przyczepki, która to miała by być przekazywana sobie pomiędzy organizujące zawody regiony z zakupionymi prze PFTA sprzętem: figurkami, chronem, wagą i namiotami.

Z tego wszystkiego pozostało tylko chrono i waga (nie wiadomo co z namiotami) ale też bez konkretów jakie chrono (i za ile) i jaka waga (i za ile). Fundusze ze składek też mają zostać zainwestowane w promocję strzelectwa terenowego i dofinansowanie reprezentacji FT i HFT podczas wyjazdów na zawody międzynarodowe. Niestety bez podania konkretów w jaki sposób miała by wyglądać ta promocja i ile miała by kosztować (nikt nie podał kwoty przykładowej reklamy w czasopiśmie o tematyce strzeleckiej, ani żadnych innych związanych z promocją kosztów). To samo tyczy sie wsparcia reprezentacji, nie została podana forma (czy będzie to zakup stroju dla reprezentanta, czy zwrotu części kosztów związanych z podróżą, noclegami itp.) ani tym bardziej ile by to kosztowało PFTA

W efekcie jedynie czego Zarząd jest pewny w związku z podniesieniem składki jest to, że potrzebuje więcej kasy, ale nie wie do końca na co i ile to będzie kosztować... Przynajmniej nie dowiedzieli się tego członkowie Walnego Zebrania.

 

Trzecim punktem Walnego Zebrania był - Wybór uzupełniający członka komisji rewizyjnej po rezygnacji Ignacego Eidrigeviciusa

Na członka komisji rewizyjnej Zarząd zaproponował osobę z Krakowa - Pawła Minorowicza, która zgodziła się kandydować po zadeklarowaniu: że będzie osobą, która bardzo dokładnie i uważnie w przyszłości będzie obserwować działania zarządu ze względu na zaproponowaną mu funkcję. Po przeprowadzeniu głosowania i uzyskania większości głosów, został nowym członkiem komisji rewizyjnej.

W wolnych wnioskach kol. Stefan Dygdałowicz (Steaven) zaproponował, aby na następnym zebraniu przegłosować zakaz palenia tytoniu podczas trwania zawodów. Pomysł ten w większości został przyjęty z aprobatą.

Walne Zebranie członków PFTA zakończyło się około północy, ale nie był to koniec spotkania. Kiedy większość rozeszła się, pozostała grupa członków i dwie osoby z Zarządu aby podyskutować na tematy poruszone podczas zebrania. Gdyby nie zawody dzienne, które miały rozpocząć się za kilka godzin, dyskusje trwały by jeszcze prawdopodobnie do rana.

 

Uchwalono większością głosów zmiany w statucie.

Uchwalono większością głosów nową składkę 120PLN z możliwością zapłaty w 2 ratach.

Uchwałą większości, nowym członkiem komisji rewizyjnej został Paweł Minorowicz.

 

Autor: Paweł M. (e_r)

YouTube Video

  • Najnowsze artykuły
  • Popularne artykuły
Puchar Zimowy 2024

Puchar Zimowy 2024

2024-03-10 16:52:00

IV runda Pucharu Zimowego 2024

IV runda Pucharu Zimowego 2024

2024-02-28 16:26:15

III runda Zimowej Ligi PRS 2024

III runda Zimowej Ligi PRS 2024

2024-02-18 13:42:26

III runda Pucharu Zimowego 2024

III runda Pucharu Zimowego 2024

2024-02-11 13:27:12

Silhouette

Silhouette

2013-02-24 19:15:57

Hunter Field Target

Hunter Field Target

2013-02-24 19:07:59

Field Target

Field Target

2013-02-24 18:36:56

Metody określania odległości w HFT

Metody określania odległości w HFT

2023-10-17 22:00:00

Partnerzy

Field Target

ft miniField target (FT) – konkurencja, której zasady zostały najwcześniej określone. Polega na strzelaniu z karabinka pneumatycznego co celów, w których strefa trafienia (KZ) ma wielkość od 15 do 40 mm. Cele umieszczone są na dystansie od 8 do 50 metrów.  [ więcej ]

Hunter Field Target

hft poprawiony miniHunter field target (HFT) – konkurencja, której zasady opracowano trochę później niż FT. Głównym zamysłem tej konkurencji jest wprowadzenie zasad bardziej zbliżonych do tych, które spotyka się podczas polowań. [ więcej ]

Silhouette

sylwetki miniSilhouette (z ang. sylwetki) to nic innego jak wycięte z kilkumilimetrowej, stalowej blachy sylwetki zwierząt: kurczak, dzik, indyk i muflon, ustawione na podwyższeniu (półce), na określonych odległościach. Jedynym zadaniem strzelca jest trafić jednym strzałem każdą sylwetkę strącając ją z półki. [ więcej ]

Last News

Zakończenie Zimowej ligi PRS

Zakończenie Zimowej ligi PRS

2024-03-26 07:21:11

Delta Stryker HD 1-10x28 SDOG-1

Delta Stryker HD 1-10x28 SDOG-1

2024-03-23 15:32:49

Vector Taurus GEN II

Vector Taurus GEN II

2024-03-22 13:16:17

Otwarcie Pucharu Zimowego HFT/FT, ...

Otwarcie Pucharu Zimowego HFT/FT, ...

2024-03-21 16:20:28

Popular News

TARGI IWA 2013

TARGI IWA 2013

2013-03-05 08:33:59

Mistrzostwa Świata HFT 2015 - podział ...

Mistrzostwa Świata HFT 2015 - podział ...

2015-01-30 19:24:24

Odznaka strzelecka PFTA

Odznaka strzelecka PFTA

2013-03-06 01:19:51

Odszedł Andrzej Skiba

Odszedł Andrzej Skiba

2013-11-06 17:56:33

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %