• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Walther LGV

Walther-LGV-Challenger-Ultra-4-900 rs     Dzięki uprzejmości polskiego importera otrzymaliśmy do testów karabinek Walther LGV Challanger. Warto przypomnieć, że podczas Mistrzostw Europy Hunter Field Target, które odbyły się w 2012 roku firma Kolter postanowiła zaprezentować uczestnikom całą rodzinę karabinków LGV, a wersja Master została rozlosowana pośród wszystkich uczestników imprezy.

Karabinek sam w sobie jest dość ciężki - waży 4,2 kg. Całkowita długość wynosi 1095mm. LGV został wyposażony w gwintowaną 40 cm lufę Walthera zakończoną półcalowym gwintem przeznaczonym do montażu tłumika.
W standardzie karabinek posiada przyrządy celownicze mechaniczne, otwarte: szczerbinkę mikrometryczną i muszkę ze światłowodami Tru Glo.

szczerbinka tru-glo rs

muszka rs

Oczywiście położenie szczerbinki można korygować zarówno w pionie jak i w poziomie przy czym regulacja w pionie ma naprawdę duży zakres. Niemniej jako, że karabinek przeznaczony jest głównie do strzelania na duże odległości każdy LGV posiada w standardzie również szynę montażową przystosowaną do celownika optycznego, bo dopiero po wyposażeniu karabinka w lunetę można odkryć jego prawdziwe walory oraz sprawdzić celność na dalszych dystansach.

W karabinku zastosowano rozwiązanie z blokadą klinową zapewniającą nieruchomą blokadę lufy co ma kapitalne znaczenie w kontekście dłuższego użytkowania oraz powtarzalności.
Sama dźwignia napinania porusza się na prowadnicach dociskanych do dźwigni przy pomocy sprężyn. Dzięki temu dźwignia z tłokiem znajduje się stale we właściwym kontakcie.
Inżynierowie Walthera postawili sobie za cel stworzenie najlepszego karabinka w swojej klasie. W związku z powyższym w LGV zastosowano obrotowy tłok niwelujący utratę energii wywołanej tarciem powstającym w wyniku działania sprężyny. W związku z faktem, że tłok nie ma również kontaktu z dźwignią napinającą - nie powstaje tarcie, wytracające energię. Uszczelnienie tłoka zrobione zostało z tworzywa o nikim współczynniku tarcia dzięki czemu tłok porusza się w cylindrze w sposób cichy i płynny.

walther-lgv-master-ultra
Jak zapewniają inżynierowie Walthera sprężynę wykonano ze specjalnie hartowanego drutu a jej końce zostały zeszlifowane poprawiając kulturę pracy całego mechanizmu.
W posiadanym egzemplarzu spust był przewidywalny ale dość twardy. W tym zakresie wymaga poprawy. Spust w standardzie wykonany jest z polimeru.

spust rsWalther LGV jest bardzo dobrze, dokładnie wykonany. Co prawda wersja w drewnianej osadzie jest o niebo lepiej wykonana i nawet chcarakterystyka pracy jest lepsza to testowana wersja, która jest tańsza od wersji w drewnie powinna zadowolić swoim wykonaniem. Karabinek jest również prawidłowo wyważony z lekkim ciążeniem w kierunku lufy. Cykl strzału jest relatywnie szybki co ma ogromne znaczenie podczas strzelania z postaw niepodpartych. Największym mankamentem jest potrzeba użycia dużej siły do naciągnięcia sprężyny, ale nie jest to poważny problem bo nawet kobieta jest w stanie spokonie sobie poradzić z LGV.
lgvtest

Po opanowaniu sztuki powtarzalnego chwytu i celowania z karabinka można oddawać naprawdę precyzyjne, powtarzalne strzały nawet przy użyciu jedynie standardowych mechanicznych przyrządów celowniczych. Na dystansie do 25m można regularnie trafiać w niewielkie cele ze strefami trafienia o średnicy 40mm.


Test Walthera LGV na Airguns.tv

 

Podziękowania dla firmy KOLTER za udostępnienie karabinka do testów.

 

YouTube Video

  • Najnowsze artykuły
  • Popularne artykuły
Silhouette

Silhouette

2013-02-24 19:15:57

Hunter Field Target

Hunter Field Target

2013-02-24 19:07:59

Field Target

Field Target

2013-02-24 18:36:56

Metody określania odległości w HFT

Metody określania odległości w HFT

2023-10-17 22:00:00

Partnerzy

Field Target

ft miniField target (FT) – konkurencja, której zasady zostały najwcześniej określone. Polega na strzelaniu z karabinka pneumatycznego co celów, w których strefa trafienia (KZ) ma wielkość od 15 do 40 mm. Cele umieszczone są na dystansie od 8 do 50 metrów.  [ więcej ]

Hunter Field Target

hft poprawiony miniHunter field target (HFT) – konkurencja, której zasady opracowano trochę później niż FT. Głównym zamysłem tej konkurencji jest wprowadzenie zasad bardziej zbliżonych do tych, które spotyka się podczas polowań. [ więcej ]

Silhouette

sylwetki miniSilhouette (z ang. sylwetki) to nic innego jak wycięte z kilkumilimetrowej, stalowej blachy sylwetki zwierząt: kurczak, dzik, indyk i muflon, ustawione na podwyższeniu (półce), na określonych odległościach. Jedynym zadaniem strzelca jest trafić jednym strzałem każdą sylwetkę strącając ją z półki. [ więcej ]

Popular News

TARGI IWA 2013

TARGI IWA 2013

2013-03-05 08:33:59

Mistrzostwa Świata HFT 2015 - podział ...

Mistrzostwa Świata HFT 2015 - podział ...

2015-01-30 19:24:24

Odznaka strzelecka PFTA

Odznaka strzelecka PFTA

2013-03-06 01:19:51

Odszedł Andrzej Skiba

Odszedł Andrzej Skiba

2013-11-06 17:56:33

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %