Metody określania odległości w HFT

Prawidłowe określenie dystansu jest jedną z najważniejszych umiejętności jaką musi posiadać zawodnik przygotowywujący się do konkurencji HFT. Bez właściwej oceny odległości do celu pomimo posiadania wysokich umiejętności strzeleckich i wypracowanej statyki nie trafimy w punktowaną strefę hit zone ( „HZ” ) tracać punkty na torze.
Postawy strzeleckie HFT

Prezentujemy link do podstawowych postaw strzeleckich dopuszczonych przez organizacje WHFTO. W czytelny sposób na fotografiach pokazano zasady konkurencji jak i najczęstrze błędy popełniane przez zawodników.
Zasady strzelania do celów ustawionych pod kątem

Ostrzeliwanie celów znajdujących się powyżej lub poniżej stanowiska często sprawia nawet doświadczonym zawodnikom wiele trudności.
W pierwszej kolejności należy zapamiętać podstawową zasadę. Podczas strzału do celu położonego zarówno niżej jak i wyżej od stanowiska strzeleckiego punkt trafienia ułoży się zawsze powyżej w porównaniu do punktu trafienia strzału „płaskiego” oddanego na ten sam dystans. Druga ważna zasada mówi o tym, że zmiana przebiegu paraboli lotu pocisku wystrzelonego pod kątem w dół będzie miała taki sam przebieg jak strzał pod tym samym kątem ale skierowany w górę.
Skuteczne strzelanie na wietrze

Konkurencje typu Field Target rozgrywane są wyłącznie na otwartym terenie i zawodnik aby odnieść końcowy sukces musi stale kontrolować ruchy mas powietrza a następnie wprowadzać niezbędne poprawki. W przeciwnym razie wystrzelony pocisk zniesiony przez wiejący wiatr może nie trafić w punktowaną strefę trafienia a często nawet całkiem minąć cel.
Na jakim dystansie wyzerować zestaw do HFT?

Wielu zawodników zadaje sobie pytanie na jakim dystansie powinni wyzerować zestaw aby optymalnie wykorzystać parabolę lotu pocisku pod kątem konkurencji HFT.
Teoretycznie nie ma jednoznacznej odpowiedzi bo jak wszystko w HFT tak i wyzerowanie jest przede wszystkim kwestią kompromisu i osobistych preferencji każdego strzelca a liczba możliwych kombinacji jest właściwie nieskończona. Niemniej są pewne ustawienia , które pozwalają nam podczas walki na torze zminimalizować ewentualne straty wynikające z błędu w ocenie odległości czy złej oceniy siły i kierunku wiatru a tym samym na większości najtrudniejszych celów skupić się wyłącznie na zachowaniu prawidłowej postawy i obraniu punktu celowania dokładnie w środku strefy trafienia. I takie rozwiązanie zaprezentujemy poniżej przedstawiając jego najważniejsze zalety.
Silhouette - pistolet

Strzelanie z otwartych.
Często strzelcy Silhouette stosują wspomagacze w postaci kolimatorów czy lunetek. Jednak do strącania figurek – uwierzcie mi – często wystarczy fabryczny pistolet napędzany CO2 czy nawet sprężynowy, że o PCA nie wspomnę. No i trening :) dla zdobycia umiejętności.
Otwartymi przyborami nazywamy układ celowniczy składający się z muszki i szczerbinki. Przy czym muszka ani szczerbinka nie są niczym osłonięte.
Do strzelania silhouette często używa się pistoletów przeznaczonych do tarczy ale nie tylko.Ten rodzaj sprzętu jest wybierany ze względu na duże możliwości wszelkich regulacji.
YouTube Video
-
Najnowsze artykuły
-
Popularne artykuły
Joomla gallery by joomlashine.com
Who's Online
Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.
Partnerzy