• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Metody określania odległości w HFT

    

  Prawidłowe określenie dystansu jest jedną z najważniejszych umiejętności jaką musi posiadać zawodnik przygotowywujący się do konkurencji HFT. Bez właściwej oceny odległości do celu pomimo posiadania wysokich umiejętności strzeleckich i wypracowanej statyki nie trafimy w punktowaną strefę hit zone ( „HZ” ) tracać punkty na torze.

Czytaj więcej...

 

Zasady strzelania do celów ustawionych pod kątem

dsc01019

Ostrzeliwanie celów znajdujących się powyżej lub poniżej stanowiska często sprawia nawet doświadczonym zawodnikom wiele trudności.

W pierwszej kolejności należy zapamiętać podstawową zasadę. Podczas strzału do celu położonego zarówno niżej jak i wyżej od stanowiska strzeleckiego punkt trafienia ułoży się zawsze powyżej w porównaniu do punktu trafienia strzału „płaskiego” oddanego na ten sam dystans. Druga ważna zasada mówi o tym, że zmiana przebiegu paraboli lotu pocisku wystrzelonego pod kątem w dół będzie miała taki sam przebieg jak strzał pod tym samym kątem ale skierowany w górę.

Czytaj więcej...

Skuteczne strzelanie na wietrze

 Konkurencje typu Field Target rozgrywane są wyłącznie na otwartym terenie i zawodnik aby odnieść końcowy sukces musi stale kontrolować ruchy mas powietrza a następnie wprowadzać niezbędne poprawki. W przeciwnym razie wystrzelony pocisk zniesiony przez wiejący wiatr może nie trafić w punktowaną strefę trafienia a często nawet całkiem minąć cel.

Czytaj więcej...

Na jakim dystansie wyzerować zestaw do HFT?

1

Wielu zawodników zadaje sobie pytanie na jakim dystansie powinni wyzerować zestaw aby optymalnie wykorzystać parabolę lotu pocisku pod kątem konkurencji HFT.

Teoretycznie nie ma jednoznacznej odpowiedzi bo jak wszystko w HFT tak i wyzerowanie jest przede wszystkim kwestią kompromisu i osobistych preferencji każdego strzelca a liczba możliwych kombinacji jest właściwie nieskończona. Niemniej są pewne ustawienia , które pozwalają nam podczas walki na torze zminimalizować ewentualne straty wynikające z błędu w ocenie odległości czy złej oceniy siły i kierunku wiatru a tym samym na większości najtrudniejszych celów skupić się wyłącznie na zachowaniu prawidłowej postawy i obraniu punktu celowania dokładnie w środku strefy trafienia. I takie rozwiązanie zaprezentujemy poniżej przedstawiając jego najważniejsze zalety.

Czytaj więcej...

Ian Bainbridge – człowiek legenda angielskiego HFT

ian

W Anglii Ian Bainbridge znany jest jako człowiek legenda, który od początku związany był z organizacją Mistrzostw Świata HFT a przede wszystkim jako mistrz nad mistrze w trudnej sztuce układania torów HFT, na których każdy cel stanowił prawdziwe wyzwanie dla strzelca.

Czytaj więcej...

LOV-21 remont i mała modyfikacja

lov21

W skrócie:

1) Remont
- Czyszczenie
- Usunięcie rdzy
- Uzupełnienie oksydy
- Wymiana uszczelnień
- Smarowanie
- Szlif i polerowanie zaworu strzałowego
- Naprawa zerwanego gwintu w obudowie (plastik)
- Naprawa pękniętego zbijaka zaworu (plastik)
- Malowanie farbą antykorozyjną spustu oraz uchwytu zamka

Czytaj więcej...

Greg Morss - interview with the 2013 WHFTA World HFT Champion

Greg poprawiony mini

Strzelectwoterenowe.pl:
First of all I would like to congratulate you becoming the 2013 WHFTA World HFT Champion and also the podium in National teams ranking!
How did you celebrate your victory?
Greg Morss:
Not much of a celebration - my partner Jane and I had a MacDonalds on the way home to Scotland! We are drinking Hoegaarden tonight!

ST:
How would you rate the preparation of the courses for the Worlds? Which course was harder in your opinion?
Greg Morss:
The 2 courses were prepared to the usual UKAHFT standard I would say. It was hard for the people setting out due to the weather before the event, and the fact that the 2 woods had never been used for HFT before. I did not think that one course was harder than the other, in my opinion they were quite similar, apart from the pegs out in the field on Bravo! Though these were initially quite scary, the wind direction was not as bad as it might have been. The unsupported shots on Bravo were certainly easier - I was amazed that so many of the Poles had missed the free-stander in the tree! To be fair I missed the free-kneeler which you pointed out, and it was the easiest shot of the event! That was due to me being careless.

Czytaj więcej...

YouTube Video

  • Najnowsze artykuły
  • Popularne artykuły
Silhouette

Silhouette

2013-02-24 19:15:57

Hunter Field Target

Hunter Field Target

2013-02-24 19:07:59

Field Target

Field Target

2013-02-24 18:36:56

Kalendarz strzelecki

Kalendarz strzelecki

2013-02-19 12:35:51

Field Target

ft miniField target (FT) – konkurencja, której zasady zostały najwcześniej określone. Polega na strzelaniu z karabinka pneumatycznego co celów, w których strefa trafienia (KZ) ma wielkość od 15 do 40 mm. Cele umieszczone są na dystansie od 8 do 50 metrów.  [ więcej ]

Hunter Field Target

hft poprawiony miniHunter field target (HFT) – konkurencja, której zasady opracowano trochę później niż FT. Głównym zamysłem tej konkurencji jest wprowadzenie zasad bardziej zbliżonych do tych, które spotyka się podczas polowań. [ więcej ]

Silhouette

sylwetki miniSilhouette (z ang. sylwetki) to nic innego jak wycięte z kilkumilimetrowej, stalowej blachy sylwetki zwierząt: kurczak, dzik, indyk i muflon, ustawione na podwyższeniu (półce), na określonych odległościach. Jedynym zadaniem strzelca jest trafić jednym strzałem każdą sylwetkę strącając ją z półki. [ więcej ]

Last News

Popular News

TARGI IWA 2013

TARGI IWA 2013

2013-03-05 08:33:59

Odznaka strzelecka PFTA

Odznaka strzelecka PFTA

2013-03-06 01:19:51

Odszedł Andrzej Skiba

Odszedł Andrzej Skiba

2013-11-06 17:56:33

Mistrzostwa Świata HFT 2015 - podział ...

Mistrzostwa Świata HFT 2015 - podział ...

2015-01-30 19:24:24

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %