• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Postawy strzeleckie czołowych zawodników HFT

postawy

Tegoroczny Puchar Zimowy jeszcze się nie zakończył a już dostarczył uczestnikom wielu emocji. Praktycznie każda eliminacja kończyła się dogrywką o najwyższe miejsca na podium. Dogrywki są wyjątkowymi momentami nie tylko dla biorących w nich udział zawodników ale i dla obserwatorów , którzy właśnie podczas dogrywek mogą podpatrzeć   „w akcji” najlepszych.  W czasie  zawodów na rozciągniętym niejednokrotnie na dużej przestrzeni torze jest praktycznie niemożliwe.

Czytaj więcej...

Krzysztof Wietrzykowski - wywiad z Mistrzem Polski Silhouette karabin 2014

KrzysztofW1

W dniach 20 – 22 czerwca 2014 roku w miejscowości Białobrzegi / Rynia podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w strzelectwie terenowym Krzysztof Wietrzykowski wywalczył tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski w kategorii Sylwetki ( karabin ) wpisując się na stałe do grona najlepszych polskich strzelców silhouette.

Czytaj więcej...

Rudy Goldslade - najmłodszy w historii Mistrz Świata HFT

Strzelectwoterenowe.pl:
W pierwszej kolejności chciałbym złożyć Ci gratulacje za zdobycie tytułu Mistrza Świata HFT 2014. Twój wynik zasługuje na tym większe uznanie , że wciąż jesteś juniorem. Zostałeś więc najmłodszym w historii Mistrzem Świata HFT!
Jak świętowałeś swoje zwycięstwo?
Rudy Goldslade:
Po zawodach poszedłem na kolację z bratem Harrym i moja mamą.
ST:
Jak oceniasz tegoroczne tory Mistrzostw Świata. Który według Ciebie był trudniejszy?
Rudy Goldslade:
Myślę, że oba tory były bardzo dobrze zaplanowane z bardzo interesującymi lokalizacjami celów i  pułapkami odległościowymi. Widać , że w oba tory organizatorzy włożyli dużo wysiłku.  Myślę, że Alpha był bardziej zdradliwy z uwagi na  linię strzelania biegnącą po okręgu przez co każdy cel wymagał kompletnie innego punktu celowania w kontekście poprawek na wiatr.
ST:
Który cel w Twojej opinii był najtrudniejszym celem Mistrzostw?
Rudy Goldslade:
Wszystkie trzy cele z postawy stojącej na torze Alpha z powodu wiatru poruszającego zawodnikiem i wpływającego również na cel.
ST:
Od kiedy interesujesz się strzelectwem?
Rudy Goldslade:
Rozpocząłem strzelanie dwa lata temu po zabawie pistoletem z przyjaciółmi w ogrodzie a potem odwiedziłem klub z ich S400.
ST:
Jakiego celownika używasz do HFT, jak ustawiasz AO i powiększenie. Jak masz wyzerowany karabinek?
Rudy Goldslade:
Używam Walthera LG 300 Dominator z Hawke 3-12x50. Parallax'ę ustawioną mam na 33 yard a „zero” na 30 yard.
ST:
Jaki byłby według Ciebie idealny zestaw do HFT?
Rudy Goldslade:
Oczywiście bardzo podoba mi się mój zestaw , ale myślę o czymś co naprawdę pasowałoby idealnie i z czym czułbym się komfortowo.  Mam to szczęście , że w moim klubie OAKS  mam do dyspozycji i do wypróbowania różne karabinki.  Celownik powinien mieć  mnóstwo punktów na siatce do brania poprawek , dobrą przejrzystość i mały błąd parallax'y.
ST:
Jakiej amunicji używasz i jak ją przygotowujesz?
Rudy Goldslade:
Zawsze strzelam z AA diablo field 4.52mm  prosto z puszki.
ST:
Jak przygotowujesz się do zawodów i jak wygląda Twój trening? Czy uprawiasz jakieś inne sporty strzeleckie?
Rudy Goldslade:
Posiadam shotgun'a i trochę strzelam do rzutek.  Po ostatnich Mistrzostwach Świata strzelałem w klubie co najmniej raz w tygodniu plus  zawody praktycznie w każdy weekend.
Rzadko ćwiczyłem strzelania z postawy stojącej ale chyba muszę zacząć po „zerze” na tegorocznych mistrzostwach.
ST:
Jak oceniasz dystans do celu - na oko, poprzez nieostrość czy domierzasz HZ siatką celowniczą?
Rudy Goldslade:
Dystans oceniam na oko  i  poprzez domierzanie dla potwierdzenia.
ST:
Jakie masz plany na najbliższą przyszłość?
Rudy Goldslade:
Zamierzam dalej brać udział w cotygodniowych zawodach w moim klubie oraz do października w UK Natoionals.

Leszek Domagała - wywiad z Mistrzem Polski FT

leszek

Strzelectwoterenowe.pl: Na wstępie chciałbym Ci pogratulować zdobycia pierwszego w Twojej karierze tytułu Międzynarodowego Mistrza Polski w kategorii FT.
Jak świętowałaś swój sukces?
Leszek Domagała: Nie świętowałem, bo nie miałem czasu. Wróciłem z zawodów około drugiej w nocy a rano pobiegłem do pracy. Moje niespodziewane zwycięstwo nie od razu dotarło do mnie mentalnie. Potem, w tygodniu praca i kłopoty przedsiębiorcy przykryły wszystko.

Czytaj więcej...

Błażej Gąsior - wywiad z Mistrzem Polski HFT1

Błażej Gąsior

Po zdobyciu tytułu drużynowego Mistrza Europy HFT 2012 , Wicemistrza Świata w HFT w kategorii National Teams 2013,Mistrza Świata w Manufactures Team
(Walther) 2013 przyszedł czas na sięgnięcie po laury mistrzowskie w Polsce.

W dniach 13-15 września w Kaletach Błażej Gąsior wywalczył tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski w HFT1 oraz II wicemistrza w nHFT potwierdzając tym samym, że jest jednym z najlepszych i najbardziej utytułowanych zawodników polskiego HFT.

Czytaj więcej...

Greg Morss - wywiad z Mistrzem Świata HFT 2013

Greg poprawiony mini

W niedługim czasie po zdobyciu swojego pierwszego tytułu Mistrza Świata w HFT Greg Morss udzielił nam wyjątkowego wywiadu , w którym opowiada o swoim sprzęcie, strzelectwie i rywalizacji pomiędzy drużynami  Szkocji i Polski w klasyfikacji National Teams.

Strzelectwoterenowe.pl:
W pierwszej kolejności chciałbym złożyć Ci gratulacje za zdobycie tytułu Mistrza Świata a drużynie Szkockiej zajęcia miejsca na podium w kategorii National Team.
Jak świętowałeś swoje zwycięstwo?
Greg Morss:
Imprezy nie było. Ze swoją partnerką Jane zatrzymaliśmy się w McDonaldzie w drodze powrotnej do Szkocji. W domu wypiliśmy Hoegaarden.

ST:
Jak oceniasz tegoroczne tory Mistrzostw Świata. Który według Ciebie był trudniejszy?
Greg Morss:
W mojej opinii oba tory posiadały zwykły standard trudności torów UKAHFT. Największy kłopot sprawiały prawdopodobnie osobom , które je przygotowywały z powodu złej pogody jaka poprzedzała imprezę. Dodatkowym utrudnieniem dla organizatorów było to , że w obu lokalizacjach nie rozgrywano dotychczas żadnych zawodów HFT więc wszystko trzeba było przygotować od podstaw.

Czytaj więcej...

Podkategorie

YouTube Video

  • Najnowsze artykuły
  • Popularne artykuły
Silhouette

Silhouette

2013-02-24 19:15:57

Hunter Field Target

Hunter Field Target

2013-02-24 19:07:59

Field Target

Field Target

2013-02-24 18:36:56

Metody określania odległości w HFT

Metody określania odległości w HFT

2019-01-05 23:00:00

Partnerzy

Field Target

ft miniField target (FT) – konkurencja, której zasady zostały najwcześniej określone. Polega na strzelaniu z karabinka pneumatycznego co celów, w których strefa trafienia (KZ) ma wielkość od 15 do 40 mm. Cele umieszczone są na dystansie od 8 do 50 metrów.  [ więcej ]

Hunter Field Target

hft poprawiony miniHunter field target (HFT) – konkurencja, której zasady opracowano trochę później niż FT. Głównym zamysłem tej konkurencji jest wprowadzenie zasad bardziej zbliżonych do tych, które spotyka się podczas polowań. [ więcej ]

Silhouette

sylwetki miniSilhouette (z ang. sylwetki) to nic innego jak wycięte z kilkumilimetrowej, stalowej blachy sylwetki zwierząt: kurczak, dzik, indyk i muflon, ustawione na podwyższeniu (półce), na określonych odległościach. Jedynym zadaniem strzelca jest trafić jednym strzałem każdą sylwetkę strącając ją z półki. [ więcej ]

Last News

Popular News

TARGI IWA 2013

TARGI IWA 2013

2013-03-05 08:33:59

Odznaka strzelecka PFTA

Odznaka strzelecka PFTA

2013-03-06 01:19:51

Odszedł Andrzej Skiba

Odszedł Andrzej Skiba

2013-11-06 17:56:33

Mistrzostwa Świata HFT 2015 - podział ...

Mistrzostwa Świata HFT 2015 - podział ...

2015-01-30 19:24:24

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %