• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Regulamin Pucharu Zimowego 2016

PZ logo 2016

Informujemy, że zgodnie z tradycją wszystkie eliminacje Pucharu Zimowego 2016 zostaną rozegrane według aktualnych regulaminów PFTA (wraz z kilkoma wyłączeniami opisanymi poniżej).

 

Zasady ogólne Pucharu Zimowego 2016:
1) Klasyfikacja indywidualna będzie prowadzona w kategoriach: FT, HFT1, HFT2, Junior (HFT,FT Open) w wieku 9-16 lat. Wszyscy juniorzy strzelają postawy wymuszone, ale juniorzy w wieku 9-13 lat mogą korzystać z pomocy opiekuna ( mogą stosować bipody, poduszki itp.)
2) Do klasyfikacji generalnej (indywidualnie oraz drużynowo) będą liczone najlepsze trzy starty z czterech eliminacji (%). UWAGA! Zawodnik startujący w kategorii FT w przypadku całkowitego chybienia figurki jest zobowiązany do "zaczernienia" pola z punktacją za każdy cel, na którym nastąpiło całkowite chybienie (do punktacji drużynowej „zaczernienie” będzie liczone jako 0 punktów).
3) Na każdej eliminacji Pucharu Zimowego 2016 zostanie rozstawionych 30 figurek dla HFT + 7 dodatkowych celi dla konkurencji FT (powyżej 42 metra).
4) Startowe na wszystkich eliminacjach Pucharu Zimowego 2016 będzie wynosić 40 PLN.
5) Na każdych zawodach Pucharu Zimowego 2016 będzie obowiązywać 50% zniżka dla Juniorów.
6) Na każdych zawodach Pucharu Zimowego 2016 będzie obowiązywać opłata za wystawienie drużyny w wysokości 10 PLN. Potwierdzeniem udziału drużyny w danych eliminacjach jest wpłata na konto organizatora lub wniesienie opłaty w biurze zawodów w trakcie rejestracji zawodników.
7) Zwycięzcą klasyfikacji końcowej Pucharu Zimowego zostanie zawodnik, który uzyska najwyższą sumę punktów pucharowych. W przypadku uzyskania równej, najwyższej sumy przez więcej niż jednego zawodnika, o końcowej klasyfikacji zadecyduje większa ilość wyższych miejsc (po dogrywkach), na branych do klasyfikacji zawodach. Jeśli to nie przyniesie rozstrzygnięcia, porównuje się wyniki w zawodach, w których brali udział jednocześnie wszyscy pretendenci. Jeśli i to nie da rozstrzygnięcia rozegrana zostanie dogrywka.

Drużyny oraz klasyfikacja drużynowa:
1) Drużyna może się składać maksymalnie z pięciu zawodników.
2) Wyniki trzech najlepszych zawodników będą liczone do klasyfikacji poszczególnych eliminacji.
3) Drużyna może się składać z reprezentantów kategorii: FT, HFT1, HFT2 i Junior (HFT/FT open w wieku 14-16 lat).
4) Biuro Zawodów przeliczy wyniki zawodników FT do klasyfikacji drużynowej zgodnie z punktacją przyjętą w HFT ("X" - 2 pkt, "0" - 1 pkt, "zaczernione" pole - 0 pkt.).
5) Wynik zawodnika do drużyny będzie liczony tylko wtedy, gdy w jego kategorii na danych zawodach wystąpi co najmniej 3 strzelców (wyjątkiem jest klasa Junior HFT/FT open w wieku 14-16 lat, gdzie wynik juniora do drużyny zostanie przyrównany do zwycięzcy odpowiedniej klasy seniorskiej).
6) Jeden zawodnik może występować tylko w jednej drużynie.
7) Termin zgłaszania drużyn upływa przed rozpoczęciem drugiej eliminacji Pucharu Zimowego.
8) Skład drużyny nie może ulec zmianie podczas trwania całego Pucharu.
9) Przed upływem terminu zgłaszania drużyn, można rozwiązać drużynę i zgłosić nową z zachowaniem pkt 6 tego regulaminu. Dotychczasowe wyniki rozwiązanej drużyny zostaną anulowane, a drużyna usunięta z klasyfikacji generalnej.

Wszystkie sprawy nie ujęte w w/w regulaminie będą rozstrzygane indywidualnie przez organizatorów Pucharu Zimowego.

Podczas wszystkich eliminacji Pucharu Zimowego 2016 na koniec zawodów będzie rozlosowywana nagroda pośród uczestników danych zawodów. Na pierwszych trzech eliminacjach tj ( 24 stycznia - Śląski Klub Strzelecki DSSR, 7 lutego - Hunter Team Śląsk, 28 lutego - Klub Strzelectwa Pneumatycznego JURA) będzie to kufer
Obrazek
Podczas ostatniej eliminacji 13 marca na zawodach KKST Kraków, kończących Puchar Zimowy 2016 rozlosowana zostanie nagroda główna Luneta
Obrazek
pośród zawodników sklasyfikowanych na minimum 3 eliminacjach ale obecnych na tych ostatnich zawodach podczas losowania.
Sponsorem nagrody głównej jest firma Kolba.pl

Już tradycyjnie podczas Pucharu Zimowego, każdy zawodnik, który zostanie sklasyfikowany na trzech eliminacjach otrzyma upominek.

Serdecznie zapraszamy.

YouTube Video

  • Najnowsze artykuły
  • Popularne artykuły
Silhouette

Silhouette

2013-02-24 19:15:57

Hunter Field Target

Hunter Field Target

2013-02-24 19:07:59

Field Target

Field Target

2013-02-24 18:36:56

Metody określania odległości w HFT

Metody określania odległości w HFT

2019-01-05 23:00:00

Partnerzy

Field Target

ft miniField target (FT) – konkurencja, której zasady zostały najwcześniej określone. Polega na strzelaniu z karabinka pneumatycznego co celów, w których strefa trafienia (KZ) ma wielkość od 15 do 40 mm. Cele umieszczone są na dystansie od 8 do 50 metrów.  [ więcej ]

Hunter Field Target

hft poprawiony miniHunter field target (HFT) – konkurencja, której zasady opracowano trochę później niż FT. Głównym zamysłem tej konkurencji jest wprowadzenie zasad bardziej zbliżonych do tych, które spotyka się podczas polowań. [ więcej ]

Silhouette

sylwetki miniSilhouette (z ang. sylwetki) to nic innego jak wycięte z kilkumilimetrowej, stalowej blachy sylwetki zwierząt: kurczak, dzik, indyk i muflon, ustawione na podwyższeniu (półce), na określonych odległościach. Jedynym zadaniem strzelca jest trafić jednym strzałem każdą sylwetkę strącając ją z półki. [ więcej ]

Popular News

TARGI IWA 2013

TARGI IWA 2013

2013-03-05 08:33:59

Odznaka strzelecka PFTA

Odznaka strzelecka PFTA

2013-03-06 01:19:51

Odszedł Andrzej Skiba

Odszedł Andrzej Skiba

2013-11-06 17:56:33

Mistrzostwa Świata HFT 2015 - podział ...

Mistrzostwa Świata HFT 2015 - podział ...

2015-01-30 19:24:24

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %