• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Strzelecka Liga Zimowa 2022

DSC 0622-01W tym roku zimowe, polsko-czeskie zmagania strzeleckie rozegrano pod nazwą Zimowej Ligii Strzeleckiej.
Cykl 6 eliminacji zastąpił rozgrywany dotychczas w tej samej formule Puchar Zimowy.
Organizatorami ligi były kluby: Dragon Team LOK, KSP JURA LOK, DGST LOK Beaver, Beskydští vzduchovkáři oraz Hunter Team LOK.Pierwszą eliminację rozegrano 16 stycznia w Kaletach. Po porannym chłodzie w trakcie trwania rywalizacji na torze zawodnikom towarzyszyła już raczej wiosenna niż zimowa aura.
Mocniejsze podmuchy wiatru pojawiały się jedynie sporadycznie i większość uczestników nieźle radziła sobie z  właściwym odczytaniem siły i kierunku ruchów powietrza.Najtrudniejszym celem zawodów była figurka na stanowisku nr 25 z HZ 35mm ostrzeliwana z postawy stojącej, zaledwie 27% uczestników zaliczyło w tym miejscu celne trafienie.
Za to na celu nr 9 (HZ20mm na 8 metrze) zawodnicy popisali się praktycznie 100% skutecznością.
W HFT najwyższy wynik 27 punktów uzyskał Gerard Cebula, zaledwie jeden punkt mniej wystrzelał Sylwester Ślosarczyk.
Za nimi znalazła się trójka zawodników, którzy na torze zgromadzili po 25 punktów i stanęli do dogrywki o najniższy stopień podium.
Ostatecznie brązowy medal wywalczył Wojciech Smolorz wyprzedzając Tomasza Kocembę i Bartłomieja Cywińskiego.
W tym miejscu wyjaśniamy, że od tego roku WHFTO wprowadziła zmianę punktacji w HFT i za celne trafienie mamy „1” punkt a za „blachę” lub zupełne chybienie zawodnikowi zapisuje się „0” punktów.
W HFT 2 triumfował Dawid Dyrcz przed Tomaszem Widła i Krzysztofem Walickim.
W kategorii FT rywali pokonał Robert Szambelan. Odnotowania wymaga świetna postawa Sławomira Opieli, który z karabinkiem sprężynowym wywalczył miejsce na podium tej konkurencji strzeleckiej.

Drugą rundę ligi organizował Dragon Team LOK w dniu 30 stycznia w Dąbrowicy.
Zawody rozegrano w prawdziwie huraganowych warunkach, których najlepszym opisem jest statystyka zawodów – cel nr 15 z HZ35mm na 35 metrze trafiło celnie jedynie 12% uczestników, tj. 2 strzelców.
Rywalizację w HFT1 zdominowali zawodnicy z Czech zajmując wszystkie trzy miejsca na podium: Vladimir Kvapil, Libor Pacik i Ivo Perina.
Z polskich strzelców jedynie Wiesław Merkwa tego dnia nawiązał równorzędną walkę z ekipą naszych południowych sąsiadów.
W HFT 2 najlepiej w tych ekstremalnych warunkach poradził sobie Rafał Matoga wyprzedając Krzysztofa Walickiego i Alberta Mazurka.Trzecią eliminację rozegrano 13 lutego nad zalewem w Łazach.
Podobnie jak w Dąbrowicy, również i tym razem, na wyniki rywalizacji ogromny wpływ miał szalejący nad zalewem tego dnia wiatr.
W niektórych momentach, kiedy ruchy powietrza uderzały w lecący pocisk prostopadle do osi strzelania, a cel znajdował się na dystansie ponad 30 metrów, nawet poprawki po dwa „dot'y” nie były wystarczające aby trafić w HZ, a czasem nawet w figurkę.Dodatkowo zmienność wietrznych warunków powodowała, że oddanie celnego strzału było arcytrudne.
Pocieszeniem dla uczestników była wysoka frekwencja i przepiękna, słoneczna pogoda.
W HFT 1 z wysokim jak na te warunki wynikiem 23 punktów zwyciężył Tomasz Kocemba.
Za nim na podium znaleźli się jeszcze Karel Ryl i Krzysztof Zając.
W HFT2 drugie zwycięstwo w tym cyklu odnotował Dawid Dyrcz. Kolejne lokaty zajęli Piotr Olszewski i Witek Rudnik.
W FT kolejne pucharowe 100% dopisał do swojego dorobku Robert Szambelan.27 lutego Liga Zimowa przeniosła się do Mikstatu.
Warunki były tego dnia doskonałe do uprawiania strzelectwa terenowego, temperatura nieznacznie powyżej zera stopni z lekkimi podmuchami wiatru.W HFT1 zwyciężył Krzysztof Zając przed Damianem Orzoł i Markiem Krempczyńskim, ale w tak dobrych warunkach większość strzelców odnotowała wysokie wyniki.W HFT2 najwięcej punktów zdobył Krzysztof Walicki, a na podium znaleźli się jeszcze Dariusz Cieślak i Sławomir Wiśniewski.
W FT konkurentów pokonał Sergiej Zubenko, a podium kolejny raz wywalczył Tomasz Śliwa.Przedostatnią rundę rozegrano 13 marca w czeskim Bohuminie na terenie doskonale znanej wszystkim strzelcom fabryki światowego potentata w produkcji śrutu – firmy JSB.
Dzień był praktycznie bezwietrzny i słoneczny.
I to właśnie oślepiające słońce,  w połączeniu z celami ostrzeliwanymi pod dużymi kątami zamontowanymi wysoko na drzewach, było dla zawodników największym utrudnieniem. Pod koniec rywalizacji pojawiły się dodatkowo mocniejsze podmuchy wiatru.W HFT 1 kolejne ligowe zwycięstwo zanotował Tomasz Kocemba. Pozostałe miejsce na podium zajęli zawodnicy z Czech Karel Ryl i Jozef Kubus. W HFT 2 ponownie w tym sezonie triumfował Dawid Dyrcz.
Tuż za nim znaleźli się Sławomir Wiśniewski i Dariusz Cieślak.
W FT na podium znalazł się Sławomir Opiela z karabinkiem sprężynowym, oraz bardzo  regularny w tym sezonie Tomasz Śliwa.

Finał Ligi Zimowej został rozegrany 27 marca w Dzierżnie.
Tradycyjnie już ostatnie pucharowe zawody gromadzą licznych uczestników.
Tym razem dodatkową zachętą do wzięcia udziału w ostatniej rundzie była obietnica losowania wśród uczestników  bardzo cennych nagród ufundowanych przez firmę Vector Optics w tym dwóch celowników Continental i Aston.
Summa summarum do rywalizacji przystąpiło ponad 70 zawodników z Polski i Czech.
Zarówno w najliczniej obsadzonej kategorii  HFT1  - Tomasz Kocemba, jak i w kategorii karabinków sprężynowych HFT2  - Dawid Dyrcz, po dobrych poprzednich pucharowych startach mieli zapewnione już zwycięstwa w swoich klasach.Natomiast za ich plecami, tego dnia, toczył się zacięty bój pomiędzy kilkoma zawodnikami mającymi jeszcze szansę i nadzieję na zajęcie pozostałych wolnych miejsc na podium.
Strzelcy nie mieli tego dnia łatwego zadania, gdyż praktycznie przez cały czas trwania rywalizacji  towarzyszyły im bardzo mocne, trudne do przewidzenia podmuchy wiatru.
Najlepiej w tych warunkach poradził sobie  Miroslav Trudic, na drugim stopniu podium po dogrywce stanął Karel Ryl, trzeci był Tomasz Kocemba.
W HFT2 zwycięstwo przypadło w udziale Dawidowi Dyrczowi.
Za nim uplasował się Sławomir Wiśniewski. Trzecie miejsce wywalczył Dariusz Cieslak.
FT padło łupem Janusza Peluchy, dla którego były to dopiero drogie zawody po zmianie kategorii z HFT1 na FT.
Ogromne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w FT.

Strzelecka Liga Zimowa 2022 - podsumowanieW najbardziej prestiżowej i najliczniej obsadzonej kategorii HFT1 zwyciężył Tomasz Kocemba, który już od zawodów w Łazach nieprzerwanie prowadził w tegorocznej lidze.
Drugie miejsce przypadło w udziale Karelowi Ryl z Czech.
Na najniższym stopniu podium stanął Gerard Cebula.W HFT2 triumfował Dawid Dyrcz, przed dwoma zawodnika Dragon Team Sławomirem Wiśniewskim oraz Krzysztofem Walickim.

W FT ligę zimową wygrał Paweł Świtkowski. Drugi był Rober Szambelan.
Świetny, równy sezon zimowy zaliczył również Tomasz Śliwa co zaowocowało trzecim miejscem na podium ligi.Najlepszą drużyna tegoroczne ligi zimowej została Jura.Po dekoracji wśród uczestników zawodów rozlosowano nagrody od Sponsora Ligii Zimowej – firmy Vecor Optocs.Dziękujemy Firmie Vecotr Optics za tak duże wsparcie strzelectwa terenowego w Polsce.

Pełne wyniki Strzeleckiej Ligi Zimowej 2022

 

Vector Veyron 4-16x44 FFP

273823302 449256516637880 119280124568746943 n


Veyron to prawdziwy compact. Ze swoją długością 270mm plasuje się w ścisłej czołówce najmniejszych celowników dostępnych na rynku, a posiadających popularny zakres powiększeń 4-16. Obiektyw 44mm i całkiem niezłe soczewki zapewniają wyraźny, jasny obraz.
Celownik jest dobrze wykonany mechanicznie i optycznie.Lunetę wyposażono w siatkę MPR-V5 w pierwszym planie z wszystkimi zaletami, ale i wadami takiego rozwiązania.
Na małych wartościach powiększenia siatka ta jest praktycznie bezużyteczna, za to na powiększeniu typowym dla HFT, to jest x9 lub x10, krzyż jest już w pełni funkcjonalny.Podświetlana, centralna kropka jest dobrym rozwiązaniem i pomaga precyzyjnie dobrać punkt celowania w słabszych warunkach oświetleniowych jak i na ciemnych celach.
Veyron na powiększeniu x10 oferuje również całkiem dużą głębie ostrości.
Podsumowując, celownik zapewnia dużą uniwersalność i funkcjonalność przy swoich zaskakująco niewielkich gabarytach.Luneta objęta jest 5 letnią gwarancją producenta.
Wraz z celownikiem otrzymujemy: sunshade (plaser miodu), montaż na szynę 21mm, instrukcję, zakrywki na okular i obiektyw, ściereczkę oraz kilka materiałów reklamowych.

Producent: Vector Optics
Model: Veyron 4-16x44 FFP Illuminated
Długość: 270mm
Waga: 530g
Tubus: 30mm
Klik: 1/10 MIL
Regulacja pionowa: >17.5MIL
Regulacja pozioma: >17.5MIL
Regulacja paralaksy: 10 yds - ∞
Siatka celownicza: MPR-V5
Podświetlenie siatki celowniczej: 6 stopni natężenia

WIĘCEJ INFORMACJI NA FACEBOOK

Vector Optics Continental 5-30x56 SFP

Obrazek2


Producent: Vector Optics
Model: Continental 5-30x56 SFP
Długość: 400mm
Waga: 725g
Tubus: 30mm
Klik: 1/10 MIL
Regulacja pionowa: >16.5MIL
Regulacja pozioma: >17.5MIL
Regulacja paralaksy: 15 yds - ∞
Siatka celownicza: VCT-20
Podświetlenie siatki celowniczej: 6 stopni natężeniaPrzyznam, że na ten celownik czekałem z niecierpliwością.
Czytałem wcześniej w internecie opinie chwalące jakość Continentala, więc kiedy Vector Optics potwierdził, że wysyła mi jeden egzemplarz codziennie sprawdzałem, w którym miejscu na trasie Shanghai-Kraków znajduje się moja przesyłka.
Celownik na prawdę może się podobać. Producent wykazał się dbałością o każdy detal począwszy od pudełka, a kończąc na opisach wież.
Luneta wykonana jest z wysokiej jakości aluminium pokrytego elegancką, czarną matową powłoką.
Wieże pracują poprawnie i posiadają łatwy w użyciu system blokady nastaw.
Pojedyncze kliki są dobrze wyczuwalne. Jeden klik jest wyskalowany do 1/10 MIL to znaczy 1cm na 100m.Regulacja paralaksy jest płynna i pozwala wyostrzyć obraz na dystansie od 15 metrów do nieskończoności co jest wystarczającym rozwiązaniem do strzelań z karabinków pneumatycznych.
Jako strzelec HFT jestem wyczulony na jakiekolwiek niezamierzone zmiany nastawów celownika, więc jak dla mnie pierścień zmiany powiększeń jak i korekta wady wzroku mogłyby pracować z większym oporem.
Siatka celownicza VCT-20 dedykowana jest strzelectwu długodystansowemu, a więc idealnie nadaje się również do strzelań z karabinków pneumatycznych, w których parabola lotu pocisku po opuszczeniu lufy bardzo szybko opada.
Linie siatki są cienkie (0,03MIL na powiększeniu x20), a podstawowe punkty referencyjne rozstawione co 0,5MIL i 1,0MIL przez co branie poprawek na wiatr, jak i na zmianę odległości do celu, jest maksymalnie uproszczone.
Osobiście uważam, że kropka stanowiąca centralny punkt siatki mogłaby mieć minimalnie mniejszą średnicę.Optycznie Continental 5-30x56 jest na niesamowicie wysokim poziomie. Średnica obiektywu 56mm zapewnia więcej światła, a co za tym idzie lepszą widoczność celu podczas słabszych warunków oświetleniowych.
Na celach ciemnych lub znajdujących się w cieniu idealnie sprawdza się podświetlany w 6 stopniowej skali centralny punkt krzyża.
Ten celownik to na prawdę dobry wybór do strzelań precyzyjnych.
W mojej opinii, w połączeniu z dożywotnią gwarancją, Continental jest produktem prezentującym poziom dużo droższych marek.
Wraz z celownikiem otrzymujemy: sunshade, wysoki montaż na szynę 21mm, instrukcję, dodatkową nakładkę na wieżę pionową, zakrywki na okular i obiektyw, ściereczkę, kilka naklejek i naszywek reklamowych oraz potwierdzenie gwarancji jak i rabatu na kolejny produkt
Jak tylko pogoda się poprawi nastąpią dalsze testy...

Więcej informacji na naszym FacebookBrinyte PT28

1


Marka: Brinyte
Model: PT28
Liczba lumenów (według Producenta): 1600
Zasięg (według Producenta): 245m
Tubus: 25.4mm
Materiał: Aluminum AL-6061-T6
Waga: 110g
Długość: 140.8mmLatarka jest bardzo ładnie wykonana, niewielka i lekka.
Oświetla jasnym równomiernym światłem naprawdę imponujący obszar.
Do dyspozycji mamy 4 poziomy jasności i dwa tryby pracy.W trybie turbo latarka dostarcza 1600 lumenów.
Dobrym rozwiązaniem jest wskaźnik poziomu naładowania akumulatora.Pozostałe cechy: wodoodporna z magnetycznym ładowaniem, IP68.

WIĘCEJ INFORMACJI NA NASZYM FACEBOOK

PORÓWNANIE 3 LATAREKMistrzostwa Polski 2021

20210926 104400-01-01W dniach 25-26 września w podwarszawskiej Kuklówce rozegrano Mistrzostwa Polski w konkurencjach HFT, FT, nHFT i Sylwetkach. Zawody były jednocześnie dwoma ostatnimi eliminacjami tegorocznego Pucharu PFTA.
Organizatorem imprezy był Warszawski Klub Field Target.Biuro zawodów i Zreo Range ulokowane były praktycznie w centrum terenu, na którym o miano najlepszych strzelców rywalizowali na torach HFT/FT przez dwa dni zawodnicy z całej Polski.Sobotnim zmaganiom towarzyszyły przelotne opady oraz momentami dość silne podmuchy wiatru.
Na szczęście dla uczestników gęsty las, w którym w dużej części przebiegał tor, dość dobrze zabezpieczał ich przed deszczem.Stanowiska 1 i 2 zlokalizowane były na otwartej łące gdzie właściwa ocena wpływu ruchów powietrza a następnie odpowiednia poprawka były kluczowe aby oddać cenny strzał.Łąka kończyła się stanowiskiem nr 3 z postawą wymuszoną stojącą. Stanowisko było wygodne, cele z dużymi strefami trafienia i nie na maksymalnych dystansach ale pomimo to tylko nieliczni zeszli z tego stanowiska z kompletem  punktów.Następnie zawodnicy zawracali  i zaczynała się najbardziej malownicza sekcja toru nie tylko tych mistrzostw ale chyba całego tegorocznego Pucharu PFTA.Strzelcy poruszali się po krawędzi zbocza wąwozu na dnie którego przepływała niewielka rzeczka.
Cele usytuowano kilka metrów poniżej linii strzelania w korycie meandrującego potoku lub na jego przeciwległym brzegu.Ocena odległości w takich miejscach jest bardzo utrudniona, a przy tym decydująca, bo dodatkowo należy dobrać jeszcze odpowiednią poprawkę na kąt strzału. Kolejną przeciwnością był fakt, że zawodnicy aby oddać strzał pod kątem w dół musieli często unieść się wysoko na łokciach a przez to pozycja strzelecka nie była już tak stabilna.O wietrze, który wpadał do wąwozu z przeciwległego zbocza i szczególnie na dalekich celach potrafił przenieść pocisk daleko poza hit zonę wspominamy jedynie z reporterskiego obowiązku.
Reasumując żaden z uczestników imprezy nie ustrzegł się błędów w tej części toru.Następnie zawodnicy przechodzili do lasu. Tu cele zamocowane były na terenie płaskim, nierzadko w wąskich przecinkach.Gęsta roślinność dobrze chroniła przed deszczem ale i zatrzymywała dużą część wiatru wobec czego jeżeli strzelec nie popełnił błędu w ocenie odległości to najczęściej jego strzał kończył się sukcesem.Pierwszego dnia w tych niełatwych warunkach najwyższy wynik (95 punktów) uzyskał Krzysztof Zając.
Tuż za nim miejsce na podium wywalczyła jego córka Alicja pokonując w dogrywce Janusza Peluchę.

Mistrzostwa Polski rządzą się swoimi prawami zatem organizatorzy zaplanowali dla uczestników istny maraton strzelecki.
Główne konkurencje HFT i FT posiadały po  50 celów każdego dnia w związku z powyższym walka na torze kończyła się przed godziną 15.00.
Po krótkiej przerwie rozpoczęto strzelania sylwetkowe.Najlepszą skutecznością w karabinie wykazał się Cezary Bąbała z wynikiem 35 punktów.
Na podium znaleźli się jeszcze Janusz Pelucha i Dariusz Kida.W pistolecie zwyciężył Piotr Rose przed Piotrem Kolmanem i Januszem Peluchę.

Po tych rozgrywkach uczestnicy mieli kilka godzin wytchnienia po czym ponownie o godzinie 21.00 najwytrwalsi zawodnicy spotkali się na nocnym HFT.
Tor nHFT przebiegał w całości w sekcji leśnej i składał się z 10 stanowisk po 2 cele.
Rywalizacja przebiegała sprawnie, warunki strzeleckie były dobre, praktycznie bezwietrzne.
Zawody wygrał i tym samy tytuł Mistrza Polski w nHFT zdobył Michał Walaszkowski z kompletem celnych trafień.
Dalszą kolejność na podium ustaliła dopiero dogrywka pomiędzy zawodnikami, którzy z toru zeszli z dorobkiem 39 punktów.Ostatecznie drugi stopień podium zdobył Wojciech Smolorz, który na niedawnych Mistrzostwach Świata HFT WHFTO wywalczył doskonałą dwunastą lokatę. Najniższy stopień podium zajął Tomasz Kocemba.
 
Drugiego dnia zawodnicy rywalizowali na torze o konfiguracji bardzo zbliżonej do sobotniej.
Jedyną, ale istotną różnicą były natomiast warunki atmosferyczne, które w niedzielę były wręcz doskonałe. Temperatura zbliżająca się do 20 stopni dawała komfort termiczny a praktycznie całkowity brak wiatru powodował, że uczestnicy w dużej mierze poprawiali swoją skuteczność względem dnia poprzedniego.W HFT1 bardzo wysoki wynik 97 punktów uzyskał w niedzielę Marek Krempczyński.
O jeden punkt mniej wystrzelał Tomasz Kocemba. Na podium znalazł się jeszcze Rafał Zych.

Ostatecznie po dwóch dniach zmagań i 100 ocenianych strzałach poznaliśmy tegorocznych Mistrzów Polski w konkurencjach pneumatycznego strzelectwa terenowego HFT i FT.W HFT1 po doskonałym, niedzielnym  wyniku  triumfował Marek Krempczyński w teamu strzelectwoterenowe.pl   zdobywając tym samym swój pierwszy tytuł Mistrza Polski.
Drugie miejsce zajął Krzysztof Zając z JURA TEAM KOLBA.pl a trzecią lokatę wywalczył Janusz pelucha z WKFT.

Pierwsza dziesiątka Mistrzostw Polski w kategorii HFT1:
1. Marek Krempczyński 
2. Krzysztof Zając        
3. Janusz Pelucha         
4. Tomasz Kocemba     
5. Rafał Zych  
6. Krzysztof Kowalczyk
7. Alicja Zając
8. Dariusz Kida
9. Krzysztof Szałkowski
10. Piotr Korczyński           W HFT 2  do swojej kolekcji tytułów dodał kolejny Tomasz Marszałek.
Za nim na podium znaleźli się jeszcze Krzysztof Walicki i Dawid Dyrcz.W FT Mistrzem Polski został Dariusz Drewing przed Maciejem Fałkowskim i powracającym do FT po kilkuletniej przerwie Bartoszem Łuczakiem.

Równolegle z rywalizacją seniorską o tytuł najlepszego strzelca w naszym kraju walczyli juniorzy.
W sobotę najwyższy wynik 76 punktów wystrzelał Bartosz Budziński a kolejnie miejsca zajęli Mateusz Selerski i Szymon Zych.Drugiego dnia Szymon Zych mocno zaatakował pozycję lidera ale pomimo zwycięstwa w tej eliminacji z wynikiem 81 punktów przewaga jaką miał Bartosz Budziński po sobocie to własnie jemu pozwoliła cieszyć się w niedzielne popołudnie z tytułu Mistrza w kategorii Junior.
Finalnie Szymon Zych zajął drugie miejsce a Mateusz Selerski stanął na najniższym stopniu podium.Tytuł Drużynowych Mistrzów Polski odebrała ekipa WKFT wyprzedając strzelectwoterenowe.pl w składzie Marek Krempczyński, Paweł Minorowicz, Dariusz Kida i Tomasz Kocemba oraz drużynę JURA TEAM KOLBA.pl.

Najlepsza Kobieta HFT: Alicja Zając
Najlepsza Kobieta FT: Danuta Winogrodzka
Najlepszy Weteran FT: Marceli Kotkowki

PEŁNE WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI 2021

PEŁNE WYNIKI PUCHARU PFTA 2021

Red Win Seasons 4-16x44FFP

DSC 0015-01-01-01


Niedawno firma RED WIN przysłała mi do testów swój nowy celownik Seasons 4-16x44FFP.
Luneta wygląda całkiem dobrze. Design, wymiary i wykonanie są poprawne. Według producenta tubus wykonano z lotniczego aluminium T - 6061 zapewniającego odporność na wstrząsy, wodę i mgłę.
Tubus pokryto matową powłoką zabezpieczającą przed zarysowaniami jak i odbiciami światła.
Automatyka wież działa poprawnie.
Co istotne – obraz w celowniku jest jasny i czysty. Kolory są dobrze odwzorowane. To jest kolejna luneta z dalekiego wschodu, którą ostatnio testuje i muszę przyznać, że optycznie celowniki z Chin są na na prawde dobrym poziomie.
Lunetę wyposażono w krzyż MAT-1 w pierwszym planie. Oznacza to, że niezależnie od wybranego powiększenia poprawki pozostają niezmienne.Linie siatki celowniczej na powiększeniu x10 są dobrze widoczne ale nie za grube – dokładnie takie jak powinny być.
Celownik posiada boczną paralaksę od 15 yardów ale w rzeczywistości SF kręci się poniżej tej wartości co pozwala realnie osiągnąć niższe nastawy.W zestawie z celownikiem otrzymujemy średni stalowy montaż, zakrywki flip-open,sunshader, ściereczkę i instrukcję obsługi. Co wyróżnia firmę RED WIN na tle konkurencji to 5 letnia gwarancja.
 
Producent: RED WIN
Model: Seasons 4-16x44FFP
Powiększenie: 4x-16x
Średnica obiektywu: 44mm
Średnica okularu: 36mm
Średnica tubusu: 30mm
Korekta wzroku: +/- 2
1 klik: 1/10Mil
Regulacja pionowa: ≥ 100 MOA (29MIL )
Regulacja pozioma: ≥ 100 MOA (29MIL )
Krzyż: MAT-1
Regulacja paralaksy: 15 yds - ∞
Pole widzenia na 100 jardów : 10.9m ~2.72m
Odstęp od oka: 96mm

VASTFIRE Flashlight 1200

DSC 0147-02-01W poszukiwaniu latarki za rozsądną cenę z przeznaczeniem do nocnego HFT trafiła w moje ręce MLOK Flashlight 1200.

Producent: VASTFIRE
Model: MLOK Flashlight 1200
Liczba lumenów: 1200
Średnica obudowy: 24mm
Materiał: aluminium
Waga: 130g
Długość: 130mm -150mm
Podstawowe cechy: Regulowany strumień światła, wodoodporna, IPX8,
W zestawie dostajemy: walizka transportowa, ML- montaż, ładowarka USB, 2 akumulatorki 2600 mAh 18650, pilot do sterowania.Latarka jest całkiem dobrze wykonana, relatywnie lekka i dostarcza poprawną ilość światła na dystansie HFT – drugi cel na zdjęciu znajduje się na dystansie 42 metrów.W zestawie mamy pilota, który ułatwia obsługę i może być zamontowany w dowolnym miejscu na karabinku. W tej półce cenowej latarka wydaje się być rozsądnym wyborem.
Na zdjęciach latarka zamontowana jest na montażu customowym ale producent dostarcza w zestawie montaż Modular Lock.

Więcej szczegółów na Facebook.

YouTube Video

  • Najnowsze artykuły
  • Popularne artykuły

Partnerzy

Field Target

ft miniField target (FT) – konkurencja, której zasady zostały najwcześniej określone. Polega na strzelaniu z karabinka pneumatycznego co celów, w których strefa trafienia (KZ) ma wielkość od 15 do 40 mm. Cele umieszczone są na dystansie od 8 do 50 metrów.  [ więcej ]

Hunter Field Target

hft poprawiony miniHunter field target (HFT) – konkurencja, której zasady opracowano trochę później niż FT. Głównym zamysłem tej konkurencji jest wprowadzenie zasad bardziej zbliżonych do tych, które spotyka się podczas polowań. [ więcej ]

Silhouette

sylwetki miniSilhouette (z ang. sylwetki) to nic innego jak wycięte z kilkumilimetrowej, stalowej blachy sylwetki zwierząt: kurczak, dzik, indyk i muflon, ustawione na podwyższeniu (półce), na określonych odległościach. Jedynym zadaniem strzelca jest trafić jednym strzałem każdą sylwetkę strącając ją z półki. [ więcej ]

Last News

Strzelecka Liga Zimowa 2022

Strzelecka Liga Zimowa 2022

2022-03-27 17:31:38

Vector Veyron 4-16x44 FFP

Vector Veyron 4-16x44 FFP

2022-02-08 16:06:35

Vector Optics Continental 5-30x56 SFP

Vector Optics Continental 5-30x56 SFP

2022-02-08 07:07:35

Brinyte PT28

Brinyte PT28

2022-02-08 07:06:35

Popular News

TARGI IWA 2013

TARGI IWA 2013

2013-03-05 08:33:59

Mistrzostwa Świata HFT 2015 - podział ...

Mistrzostwa Świata HFT 2015 - podział ...

2015-01-30 19:24:24

Odznaka strzelecka PFTA

Odznaka strzelecka PFTA

2013-03-06 01:19:51

Odszedł Andrzej Skiba

Odszedł Andrzej Skiba

2013-11-06 17:56:33

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %